Internetowy spis hoteli spa w Polsce Spa.e-Masaz.pl

clock

Dzisiaj jest 28.02.2024 rok ,        godzina: 6:16 dudes     Dziś imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany           Dołącz do Spa.e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Czy opalanie relaksuje?


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuPolecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Czy opalanie relaksuje?

Linki sponsorowane


Tak. Podobnie jak to, że poprawia nam ono nastrój. Dzieje się to za sprawą syntezy witaminy D3, którą nasza skóra wytwarza samodzielnie pod wpływem promieni UVB. Promienie te są składową promieniowania słońca jak i większości lamp w solarium. Dzięki obecności tej witaminy w skórze, nasza wątroba oraz nadnercza mają możliwość produkcji hormonów wpływających na pracę naszych układów: nerwowego o odpornościowego.

Produkowany jest tak zwany hormon szczęścia polepszający nasze samopoczucie. Leczy on depresje, poprawia humor i dodaje energii życiowej. Uwaga! Opalanie w solarium trwa tylko kilka minut. Jeśli lampy nie będą bardzo agresywne to nasz organizm nie jest się w stanie nim zmęczyć. W przypadku opalania na plaży, na której przeleżymy kilka godzin mamy do czynienia z bardzo dużym przedawkowaniem energii przekazywanej naszemu organizmowi za pośrednictwem promieni UV. Nie ma znaczenia czy opalamy się z kremem i faktorami czy też nie, ponieważ energia promieni, które padły na naszą skórę została oddana, zgodnie z zasadą: w przyrodzie nic nie ginie. Takie opalanie może zmęczyć nasz organizm. Doprowadza ono do osłabienia spowodowanego jego walką z nadmiarem energii oraz ciepła. Poprawę samopoczucia poczujemy dopiero wtedy, kiedy symptomy przedawkowania zanikną i organizm doprowadzi do równowagi energetycznej.

Uwaga! Jeśli chcemy się zrelaksować i poprawić nastrój to wybierajmy w salonach urządzenia wyposażone w jak najsłabsze lampy i czas opalania pomiędzy 15-20 minut. W przypadku braku takiej możliwości dobierzmy czas opalania na mocnych lampach, tak aby nasza skóra w żadnym wypadku nie uległa podrażnieniu lub zaczerwienieniu. Bezwzględnie stosujmy odpowiedni dla naszej karnacji profesjonalny kosmetyk do solarium, zabezpieczający naszą skórę przed nadmiernym wysuszaniem.

Jeśli chcemy zrelaksowania się naturalnym słońcem, to wystawmy w pogodny i bezchmurny dzień co najmniej 40% powierzchni naszej skóry na działanie letniego słońca przez okres około 15 minut. Nie smarujmy się kosmetykiem z faktorem ochronnym. Uwaga! Jesienią, zimą oraz wczesną wiosną geograficzne położenie naszego kraju nie umożliwia syntezy witaminy D3 ponieważ nasza odległość do słońca jest zbyt duża. Promienie UVA, które docierają do nas przez cały rok nie posiadają niestety takich właściwości jak UVB.

Źródło: www.solarium.pl

[dodaj komentarz na forum]
Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Gabinety masażu Internetowy spis gabinetów masażu w Polsce.

Gabinety masażu

Reh.e-Masaz.pl: Internetowy serwis rehabilitacyjny.

Rehabilitacja

ProWellness - Producent foteli z masażem.

Fotele z masażem Pro-Wellness


Blog masażysty - artykuły na temat masażu
Forum fizjoterapia - fizjoterapia, rehabilitacja


Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.