Internetowy spis hoteli spa w Polsce Spa.e-Masaz.pl

clock

Dzisiaj jest 01.12.2023 rok ,        godzina: 14:47 dudes     Dziś imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza           Dołącz do Spa.e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Fitness


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuPolecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Fitness

Linki sponsorowane


W dzisiejszych czasach określenie fitness tyczy się bardziej zdrowego sposobu życia przy zachowaniu wysportowanej sylwetki aniżeli wykonywania samych ćwiczeń. Słowo fitness w tłumaczeniu na język polski oznacza bycie sprawnym, nie mniej jednak w roku 1996 w Wielkiej Brytanii na przeprowadzonej wówczas konferencji w Birmingham wszyscy zebrani debatowali i za wszelką cenę chcieli zdefiniować pojęcie słowa fitness – i to się udało.

Przedstawia się ono następująco:
Fitness – dynamiczny stan (system) poszukiwań dobrego samopoczucia z punktu widzenia psychologicznego i socjologicznego, w połączeniu z dążeniem do osiągnięcia maksymalnej (dla jednostki) sprawności fizycznej – poprzez różnorodne formy ruchowe dostosowane do możliwości, gustu, oczekiwań tej jednostki, która tym samym bierze znaczną odpowiedzialność za funkcjonalne doskonalenie własnego organizmu.
Pojęcie fitness jest nieoderwalnie związane z filozofią Wellness, która to styl życia fitness zalicza do wielu innych czynności, które to wchodzą w skład całego jej programu – wszak modne określenie „fit” oznacza sprawność ruchową przy jednoczesnej pielęgnacji umysłu. Określeniem fitness śmiało możemy również określić zróżnicowaną aktywność fizyczną, która obowiązkowo musi być dostosowana do wieku poszczególnej jednostki, do jej ewentualnych chorób i ograniczeń ruchowych. Ten modny styl życia to również połączenie odpowiednio zbilansowanej diety przy jednocześnie wykonywanych ćwiczeniach, oraz szczególna dbałość o stan umysłu – wszak człowiek sprawny i zdrowy to człowiek szczęśliwy.
Fitness kluby
Coraz częściej fitness kluby przyjmują formę komfortowo urządzonych wnętrz oferujących wszystkim swoim klientom całą gamę różnorodnych ćwiczeń oraz gabinety masażu (zdrowotny, wyszczuplający, ujędrniający), sauny suche czy sauny parowe. Zazwyczaj kluby te wyposażone są w ekskluzywne salony fryzjerskie, solaria oraz kawiarnie i pijalnie soków. Korzyści wypływające z uprawiania różnych form fitness zwiększenie odporności organizmu kształtowanie smukłej sylwetki spowolnienie procesów starzenia się organizmu pozwalają na wyładowanie stresu usprawniają naszą kondycję (fizyczną i psychiczną)
Najpopularniejsze formy fitness
aerobik – ćwiczenia przy muzyce
step
spinning – aerobik na specjalistycznych rowerach treningowych
aqua aerobic
yoga
pilates – ćwiczenia rozciągające
jogging

Źródło: www.wellness.net.pl

[dodaj komentarz na forum]


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Gabinety masażu Internetowy spis gabinetów masażu w Polsce.

Gabinety masażu

Reh.e-Masaz.pl: Internetowy serwis rehabilitacyjny.

Rehabilitacja

ProWellness - Producent foteli z masażem.

Fotele z masażem Pro-Wellness


Blog masażysty - artykuły na temat masażu
Forum fizjoterapia - fizjoterapia, rehabilitacja


Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.