Internetowy spis hoteli spa w Polsce Spa.e-Masaz.pl

clock

Dzisiaj jest 26.02.2024 rok ,        godzina: 16:50 dudes     Dziś imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława           Dołącz do Spa.e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Odnowa biologiczna


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuPolecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Odnowa biologiczna

Linki sponsorowane


Współczesna cywilizacja stawia coraz większe wymagania wobec organizmu człowieka, który w pogoni za sukcesem zmuszony jest do pokonywania coraz większych obciążeń. Pokonywanie kolejnych barier ludzkich możliwości nie byłoby możliwe, gdyby nie prawidłowa realizacja i sterowanie procesami odnowy biologicznej. Dochodzimy do określenia definicji odnowy biologicznej. Należy ją rozumieć jako proces powrotu wydolności wysiłkowej do poziomu wyjściowego (lub zbliżonego do niego) po dużych obciążeniach fizycznych i psychicznych oraz przeciwdziałania przeciążeniu pracą za pomocą środków i warunków środowiskowych czynnie wspomagających i przyspieszających proces regeneracji sił ustroju. W aspekcie ogólnospołecznych potrzeb wypoczynku i jego intensyfikacji termin odnowa biologiczna często zastępowany jest terminem bioregeneracja, obejmującym hartowanie, uodparnianie organizmu na wpływ czynników środowiskowych działających w różnych okolicznościach oraz eliminację negatywnych skutków tego wpływu.

Ośrodki odnowy biologicznej

Ośrodki Odnowy Biologicznej oferują usługi od programów odnowy biologicznej, kuracji odchudzających, aż po programy regeneracji zdrowia, które realizowane są w ramach typowych pobytów wypoczynkowych, krótkich pobytów weekendowych, czy innych - dobranych indywidualnie. Programy, które proponujemy obejmują następujący zakres działań:

- odchudzanie i modelowanie sylwetki,
- zabiegi ujędrniające,oczyszczające i wzmacniające mięśnie,
- rewitalizację twarzy i ciała,
- przywracanie równowagi układu nerwowego,
- zabiegi z witaminą młodości H3,
- zabiegi rehabilitacyjne i przeciwbólowe, żylaki i naczynka
- metodą skleroterapii,
- wypełnianie i korekcja zmarszczek - restylane,
- zajęcia ruchowe w ramach treningu wielokierunkowego.

Oferta w ramach połączenia odnowy biologicznej z wypoczynkiem daje znakomite rezultaty i pozwala realizować typowe potrzeby każdego z nas. Kierowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku. Nad profesjonalizmem wykonywanych przez nas zabiegów czuwa kadra z odpowiednim przygotowaniem zawodowym i doświadczeniem.

Odnowa biologiczna to kilka wzajemnie uzupełniających się zabiegów tj. sauna, siłownia(fitness room), gabinet kosmetyczny, solarium, gabinet masażu.

OGÓLNE DZIAŁANIE SAUNY polega na pobudzeniu gruczołów dokrewnych i stymulacji układu odpornościowego, regulacji pracy autonomicznego układu nerwowego, rozluźnieniu napiętych mięśni, zrostów i poprawie ruchomości stawów. Sauna powoduje oczyszczenie skóry ze złuszczającego się nabłonka i pobudza gruczoły potowe oraz warstwę rozrodczą naskórka. Następuje wzrost ukrwienia i przemiany materii w mięśniach oraz zwiększenie ich siły. Sauna ćwiczy serce i układ krążenia. Hartuje i zwiększa siły obronne. Regularne cotygodniowe kąpiele w saunie chronią przed infekcjami dróg oddechowych, poprawiają ukrwienie skóry i błony śluzowej dróg oddechowych. Korzystanie z sauny rozpowszechniło się i należy do ulubionych zabiegów zdrowotnych i relaksujących.

SOLARIUM. Promieniowanie ultrafioletowe dzieli się na trzy rodzaje, w zależności od długości fal. Promieniowanie o najkrótszej fali, śmiertelnie niebezpieczne UVC, nie dociera do ziemi - chroni nas przed nim warstwa ozonowa. Nie występuje ono również w urządzeniach opalających. Pozostałe dwa rodzaje to: Promienie UVB Ze względu na swoją długość fal, a mianowicie 280-320 nm, promienie UVB są w znacznej mierze odpowiedzialne za poparzenia skóry oraz niebezpieczne uszkodzenia komórek. Dawkowane w rozsądnych ilościach (np. w SOLARIACH) przyczyniają się do budowy komórek melaniny, czyli naturalnego barwnika skóry. Opalenizna jest tu widoczna dopiero po upływie 48-72 godzin. Promienie UVB znalazły również zastosowanie w niektórych lampach pomocnych w terapii schorzeń skóry. Promienie UVA Długość fal promieniowania UVA wynosi 320-400 nm, dzięki czemu mogą one przenikać do głębszych warstw skóry niż krótsze UVB. W przeciwieństwie do tych ostatnich potrafią nawet przeniknąć przez zwykłą szybę okienną. Promienie UVA w dużo mniejszym stopniu uczestniczą w budowie komórek melaniny, mają za to decydujący wpływ na ich zabarwienie - przyciemniają je, czego efektem jest brązowa opalenizna. Ponadto promienie UVA w kontakcie ze skórą wykazują działanie przeciwzapalne. Promieniowanie to może mieć również działanie negatywne. Stwierdzono, że wnikając w skórę, może naruszyć strukturę tkanki łącznej, powodując przedwczesne starzenie się skóry (tzw. fotostarzenie). W bardzo wysokich dawkach promienie UVA mogą być przyczyną poparzeń słonecznych oraz raka skóry.

MASAŻEM KLASYCZNYM nazywamy zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki i wiązadła stawowe, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy, do narządów wewnętrznych włącznie. Masaż klasyczny jest bodźcem mechanicznym wykonywanym przez rękę masażysty bezpośrednio na ciele osoby masowanej przy użyciu środka ułatwiającego masaż np. oliwki, kremu d/masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki tj. rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie, oddziałując w ten sposób na tkankę, mięśnie, kości, stawy, układ nerwowy. W czasie masażu odprężamy się, czasem zasypiamy, czujemy relaks - nasze ciało wycisza się, mamy poczucie odprężenia, odczuwamy ulgę w miejscach, w których przed chwilą odczuwaliśmy napięcie i ból. Nieregularny tryb życia, praca zawodowa, brak ruchu fizycznego - zła postawa często przez wiele godzin, nieregularne odżywianie się oraz stres sprawiają, że nasz kręgosłup przechodzi wraz z nami istne katusze, po latach odpłacając nam bólem i zwyrodnieniami. Regularnie stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona, odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku, jesteśmy zdrowsi i bardziej radośni. Podstawowe techniki masażu: głaskanie rozcieranie wyciskanie ugniatanie uderzanie wstrząsanie wibracja ruchy bierne w stawach kończyn


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Gabinety masażu Internetowy spis gabinetów masażu w Polsce.

Gabinety masażu

Reh.e-Masaz.pl: Internetowy serwis rehabilitacyjny.

Rehabilitacja

ProWellness - Producent foteli z masażem.

Fotele z masażem Pro-Wellness


Blog masażysty - artykuły na temat masażu
Forum fizjoterapia - fizjoterapia, rehabilitacja


Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.