Internetowy spis hoteli spa w Polsce Spa.e-Masaz.pl

clock

Dzisiaj jest 26.02.2024 rok ,        godzina: 15:28 dudes     Dziś imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława           Dołącz do Spa.e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Rozstępy


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuPolecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Rozstępy

Linki sponsorowane


Co zrobić, gdy na naszej skórze pojawiają się rozstępy? Jak je zlikwidować? Czy istnieją skuteczne sposoby, żeby pozbyć się tych nieestetycznych prążków?

Rozstępy można skutecznie zlikwidować. Artykuł ten może okazać się pomocny dla osób, dla których rozstępy to koszmar.

Czym są rozstępy?

Rozstępy to nie choroba. To nieestetyczny defekt kosmetyczny, który dokucza niejednej kobiecie i niejednemu mężczyźnie. Rozstępy najczęściej powstają „po cichu”, nie dają żadnych objawów, dlatego też bardzo często nawet nie wiemy, że powstają. Rozstępy pojawiają się na skórze w postaci równoległych prążków, które w zależności od fazy rozwoju rozstępów, mogą mieć zabarwienie czerwone bądź biało-perłowe.

Skąd się biorą rozstępy?

Rozstępy powstają, ponieważ skóra ciała ulega nadmiernemu rozciągnięciu, powyżej swoich granic wytrzymałości. Skóra pęka, ponieważ włókna białkowe – kolagen i elastyna są osłabione i nie są w stanie spełniać swoich funkcji. Osłabienie to wynika z uszkodzenia fibroblastów, czyli komórek które produkują włókna białkowe. Z kolei upośledzenie fibroblastów następuje w wyniku nadmiernego wydzielania się hormonu stresu, czyli kortyzolu.

Fazy rozwoju rozstępów

Jak już wcześniej wspomniałam, rozstępy mogą występować w dwóch fazach. Początkowa faza rozstępów objawia się czerwonymi rozstępami. Jest to tak zwana faza zapalna. Rozstępy w tym stadium można skutecznie zwalczyć za pomocą kosmetyków przeciw rozstępom.

Druga faza rozwoju nazywa się fazą zaniku (fazą bliznowacenia). W tej fazie rozstępy zaczynają jaśnieć i tworzą się biało-perłowe prążki, które przypominają blizny. Niestety na rozstępy w tej fazie nie pomogą kosmetyki, nawet te z najwyższej półki. Ale o leczeniu rozstępów będzie za chwilę.

Kto jest narażony na rozstępy?

Nie ma reguły co do występowania rozstępów. Najbardziej narażone na powstawanie prążków są kobiety w ciąży, aczkolwiek nie zawsze rozstępy będą u tych kobiet występowały. Na rozstępy narażone są osoby, które chudną i tyją drastycznie oraz osoby, które korzystają z siłowni. Czasami rozstępy występują u osób, które mają predyspozycje genetyczne do tego.

Jak zwalczyć rozstępy?

Na rozstępy istnieją skuteczne sposoby. Najlepsze efekty przynosi kuracja natychmiastowa, wówczas będziemy mieli większą pewność, że rozstępy znikną. Jeżeli zaserwujemy rozstępom „terapię szokową” w postaci kosmetyków, czerwone rozstępy znikną.

Kosmetyki usuną rozstępy

Na rynku kosmetycznym istnieje mnóstwo specyfików, których zadaniem jest walka z rozstępami. Kosmetyki te mają na celu rozjaśnienie ciemnych i rzucających się we oczy prążków, jak również wzmocnić skórę przed powstawaniem kolejnych rozstępów.

Które specyfiki będą najskuteczniejsze? Trzeba mieć świadomość, że nie wszystkie preparaty będą jednakowo skuteczne. Specyfiki te muszą zawierać w swoim składzie określone substancje, które posiadają odpowiednie właściwości. Zanim więc zdecydujemy się na zakup jakiegokolwiek produktu, warto najpierw sprawdzić skład takiego specyfiku. Jeżeli na etykiecie kosmetyku na rozstępy znajdą się między innymi wyciąg z aloesu, ziele tygrysa (Cantella Asiatica), witamina A, masło kakaowe, związki krzemu (silanole) czy pirogronian sodowy.

Trzeba pamiętać, że samo stosowanie kremów na rozstępy przyniesie mizerne rezultaty, jeżeli nakładania specyfików nie połączymy z masowaniem skóry. Masaż poprawi krążenie oraz sprawi, że składniki kosmetyków szybciej się wchłoną.

Zabiegi, które zwalczą rozstępy

Czasami bywa tak, że „budzimy” się za późno i nasze rozstępy weszły już w fazę bliznowacenia. Niestety same kosmetyki na rozstępy niewiele pomogą. Wówczas skuteczne mogą okazać się zabiegi, które oferowane są przez salony dermatologii estetycznej. Jest kilka takich zabiegów, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że cena tych zabiegów czasami może być „astronomiczna”. Za niektóre zabiegi trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Ale jeśli ktoś chce cieszyć się nieskazitelną skórą, to czemu nie?

Warto również mieć świadomość, że zabiegi w salonie dermatologii estetycznej nie zlikwidują rozstępów w 100 procentach. Takie zabiegi mogą jedynie spłycić głębokość blizn i sprawić, że staną się niewyczuwalne w dotyku.

Jakie zabiegi oferują salony dermatologii estetycznej? Wśród zabiegów można wyróżnić między innymi: dermabrazję laserową, mezoterapię czy peelingi kwasem glikolowym lub trójchlorooctowym.

Źródło: www.artykuly.com.pl

[dodaj komentarz na forum]
Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Gabinety masażu Internetowy spis gabinetów masażu w Polsce.

Gabinety masażu

Reh.e-Masaz.pl: Internetowy serwis rehabilitacyjny.

Rehabilitacja

ProWellness - Producent foteli z masażem.

Fotele z masażem Pro-Wellness


Blog masażysty - artykuły na temat masażu
Forum fizjoterapia - fizjoterapia, rehabilitacja


Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.