Internetowy spis hoteli spa w Polsce Spa.e-Masaz.pl

clock

Dzisiaj jest 19.04.2024 rok ,        godzina: 13:47 dudes     Dziś imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa           Dołącz do Spa.e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » SPA w ciąży


Linki sponsorowane
Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu



Polecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

SPA w ciąży

Linki sponsorowane


Wiele kobiet w czasie ciąży słyszy komplementy na temat swojej zdrowej i jędrnej skóry, choć wcześniej takie pięknej skóry nie miały. Niewątpliwie ciąża to okres burzliwych zmian w organizmie kobiety. Zwykle cera się poprawia, ale czasem bywa inaczej. Jedno jest pewne - należy wprowadzić nieco zmian w pielęgnacji swojej urody, a z części kosmetyków i zabiegów lepiej w ogóle zrezygnować.

W pierwszej kolejności trzeba wyeliminować nutrikosmetyki, czyli kosmetyki w formie preparatów doustnych, które odżywiają skórę „od wewnątrz”. Zwykle zawierają witaminy i minerały, choć mogą mieć również inne substancje. Kobiety spodziewające się dziecka powinny przyjmować jedynie dostępne w aptece preparaty witaminowe przeznaczone dla kobiet w ciąży. Takie preparaty posiadają odpowiednio dobrany zestaw witaminowy, który zapewnia prawidłowy rozwój dziecka. Przyjmowanie innych suplementów diety może być szkodliwe dla płodu. Jeśli zachodzi konieczność przyjmowania ich, najlepiej zgłosić się po poradę do lekarza.

Maski na ciało nakładane są na dużą powierzchnię skóry. Podczas takiego zabiegu substancje aktywne intensywnie wchłaniają się, a często również dostają się do krwioobiegu i niestety mogą przechodzić przez łożysko do płodu. Niektóre z substancji aktywnych nie są polecane w czasie ciąży. Można tutaj wymienić maski algowe (ze względu na dużą ilość jodu), borowinowe (kwasów humusowych), kawowe (kofeiny) i inne. Podczas zabiegu może również dojść do przegrzania organizmu, czego lepiej unikać. Należy więc zrezygnować z koców elektrycznych i bardzo ciepłych okładów.

Nie jest wskazane również miejscowe rozgrzewanie ciała, jak np. podczas depilacji gorącym woskiem. Zabieg taki sprzyja pękaniu drobnych naczynek, co i tak jest typową dolegliwością ciężarnych.

Należy również uważać na zabiegi liftingujące i przeciwzmarszczkowe. Preparaty kosmetyczne z retinolem moją wysokie stężenie witaminy A, która może spowodować wady płodu.

Sauna, gorące kąpiele, zawijania błotne i inne zabiegi ciepłoterapii stosowane na całe ciało mogą źle wpływać na zdrowie płodu zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży. Ryzyko uszkodzenia płodu wzrasta wraz z podwyższeniem temperatury ciała o 2°C. Przeciwwskazane są szczególnie gorące kąpiele, które znacznie podwyższają temperaturę ciała kobiety. Pobyt w saunie jest bezpieczniejszy. Tutaj dzięki poceniu się (naturalnej termoregulacji) nagrzewa się głównie skóra i tkanki powierzchowne. Kobiety, które regularnie korzystały z kąpieli saunowych przed ciążą mogą nadal z nich korzystać, jednak pobyt w saunie powinien być krótszy niż zwykle. Po krótkim pobycie w saunie lepiej jest delikatnie i stopniowo schłodzić ciało, zamiast wskakiwać do lodowatego brodzika lub przerębla. Takie gwałtowne obniżenie temperatury ciała to duży stres również dla nienarodzonego maluszka.

Solarium, słoneczna łąka, opalanie się i inne formy światłoterapii są w czasie ciąży stanowczo przeciwwskazane. W tym czasie skóra jest narażona na powstawanie przebarwień pojawiających się pod wpływem promieni UV, tzw. ostudy. Przebarwienia częściej pojawiają się u kobiet o ciemnej karnacji oraz tych, które stosowały hormonalne środki antykoncepcyjne.

Aromaterapia w ciąży jest tematem kontrowersyjnym, gdyż odczucia zapachowe mogą się zdecydowanie zmieniać u kobiet ciężąrnych. Przed zastosowaniem każdego olejku eterycznego należy zbadać wrażliwość na niego. Nawet jeśli przed ciążą dany zapach należał do ulubionych, w czasie ciąży może powodować nudności i wymioty. Może się więc okazać, że zamiast przyjemności i relaksu narazi się ciężarną na stres i złe samopoczucie. Olejki mają również dość silne działanie, które przy zwiększonej wrażliwości skóry mogą ją podrażnić. Lepiej więc zastosować mniejszą ilość substancji zapachowych.

Kolejną grupą zabiegów, których należy unikać w czasie ciąży, są zabiegi z wykorzystaniem prądu stałego, ultradźwięków i laseroterapia. Z tatuażem i makijażem permanentnym również lepiej poczekać do zakończenia ciąży.

Masaż jest zabiegiem polecanym kobietom w ciąży, ale tylko po spełnieniu kilku warunków. Przede wszystkim ważne jest ułożenie ciała ciężarnej i ochrona jej brzuszka (najlepiej na lewym boku). Dla wygody podczas masażu ciało można podpierać różnej wielkości poduszkami. Ponadto do masażu trzeba wybrać dobrze tolerowane substancje, najlepiej jeśli są przebadane pod kątem bezpieczeństwa stosowania u kobiet w ciąży.

Jak widać lista zakazanych kosmetyków i zabiegów nie jest zbyt długa. Przegląd posiadanych kosmetyków najlepiej rozpocząć jak najwcześniej. A do spa wybrać się dopiero po zakończeniu pierwszego trymestru ciąży. Ryzyko wystąpienia wad płodu jest wtedy zdecydowanie mniejsze, gdyż główne narządy są już wykształcone. Po tym czasie można pozwolić sobie na zastosowanie szerszej gamy preparatów.

Źródło: www.spapartners.pl

[dodaj komentarz na forum]




Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Gabinety masażu Internetowy spis gabinetów masażu w Polsce.

Gabinety masażu

Reh.e-Masaz.pl: Internetowy serwis rehabilitacyjny.

Rehabilitacja

ProWellness - Producent foteli z masażem.

Fotele z masażem Pro-Wellness


Blog masażysty - artykuły na temat masażu
Forum fizjoterapia - fizjoterapia, rehabilitacja






Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.