Internetowy spis hoteli spa w Polsce Spa.e-Masaz.pl

clock

Dzisiaj jest 02.12.2023 rok ,        godzina: 19:47 dudes     Dziś imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny           Dołącz do Spa.e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Jak uniknąć bólu pleców?


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuPolecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Jak uniknąć bólu pleców?

Linki sponsorowane


Ból pleców potrafi skutecznie popsuć każdemu dobry humor i pokrzyżować plany. Często pojawia się już w ciągu dnia, podczas pracy, i przeważnie nie wiemy, dlaczego nam dokucza. Aby pomóc Państwu odkryć, co jest przyczyną bólu pleców i jak uniknąć sytuacji, gdy dosłownie „krzyż pęka”, przygotowaliśmy poniższy poradnik. Wyjaśniamy w nim na różnych przykładach zależność pomiędzy przeciążaniem kręgosłupa i współpracujących z nim mięśni a powstawaniem dolegliwości bólowych. Większość zespołów bólowych pleców jest następstwem przeciążeń kręgosłupa i stawów krzyżowo-biodrowych. Przeciążenie układu ruchu to zjawisko, w którym działanie mechaniczne przekracza wytrzymałość fizyczną lub wydolność czynnościową elementów kręgosłupa. Dotyczy ono głównie: mięśni, więzadeł, ścięgien, krążków międzykręgowych, stawów. Efektem nadmiernego obciążenia kręgosłupa może być wypuklina jądra miażdżystego dysku (potocznie, choć błędnie, nazywana „wypadnięciem dysku”), co prowadzi do znacznych dolegliwości bólowych, upośledzenia sprawnego funkcjonowania w pracy i domu – oraz często kończy się zabiegiem operacyjnym i długotrwałą y od lat pod wpływem słońca mogą wywoływać alergię bądź przebarwienia skóry.


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Gabinety masażu Internetowy spis gabinetów masażu w Polsce.

Gabinety masażu

Reh.e-Masaz.pl: Internetowy serwis rehabilitacyjny.

Rehabilitacja

ProWellness - Producent foteli z masażem.

Fotele z masażem Pro-Wellness


Blog masażysty - artykuły na temat masażu
Forum fizjoterapia - fizjoterapia, rehabilitacja


Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.