Internetowy spis hoteli spa w Polsce Spa.e-Masaz.pl

clock

Dzisiaj jest 28.02.2024 rok ,        godzina: 5:47 dudes     Dziś imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany           Dołącz do Spa.e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Sauna na zdrowie


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuPolecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Sauna na zdrowie

Linki sponsorowane


Sauna to idealne miejsce do relaksu i odpoczynku. Ale posiada również funkcje zdrowotne. Sauna jest doskonałym sposobem połączenia relaksu i zadbania o dobre samopoczucie.

Sauna to niewielkie pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura i wysoka lub niska wilgotność. Pobyt w saunie przynosi niezwykle zbawienne skutki dla zdrowia. Organizm oczyszcza się z toksyn, poprawia się krążenie i wzrasta odporność organizmu na choroby. Skóra po zastosowaniu sauny lepiej chłonie odżywcze i nawilżające preparaty do pielęgnacji. Termolecznictwo miało swój początek już w czasach starożytnych. Ciepła woda w połączeniu z aromatycznymi olejkami i roślinami potrafiła zdziałać cuda. Pobyt w saunie to swoisty trening dla całego organizmu.

Sauna to nie tylko zdrowie fizyczne. Korzystanie z sauny ma również zbawienny wpływ na ludzką psychikę, uspokaja, pomaga się zrelaksować i zapomnieć o kłopotach dnia codziennego. Atmosfera sauny sprzyja wewnętrznemu wyciszeniu i odprężeniu. A wysoka temperatura wpływa na wydzielanie endorfin, zwanych hormonami szczęścia.

Choć sauna głównie bazuje na wysokiej temperaturze, to może ona osiągać zmienne wartości i tym samym w nieco odmienny sposób wpływać na ludzki organizm. Dlatego ze względu na różnice w poziomie temperatury i wilgotności oraz sposób oddziaływania na organizm, wyróżniamy różne rodzaje sauny:

* sauna sucha (fińska) - zapewnia temperaturę 60-120 st.C oraz niską wilgotność powietrza na poziomie 5-20%. Przebywająca w niej osoba szybko się poci, ale jednocześnie skóra bardzo szybko wysycha. Podczas wypoczynku w saunie powinno się wrobić co pewien czas kilkunastominutowe przerwy w celach ochłodzenia ciała. Głównym pożytkiem dla zdrowia jest oczyszczanie organizmu z toksyn oraz niepotrzebnych substancji. Sauna sucha wspomaga proces przemian metabolicznych i odchudzania.

* sauna parowa (rzymska) - kąpiel odbywa się w temperaturze około 40-50 st.C a powietrze ma wilgotność powyżej 80%. Wysoką wilgotność w saunie to zasługa generatora pary. Sauna wywołuje mocne pocenie, jednocześnie temperatura jest na tyle nieska, że nie powoduje dyskomfortu. Sauna parowa sprawdza się przy chorobach dróg oddechowych i dolegliwościach reumatycznych.

* sauna infrared (na podczerwień) - w przeciwieństwie do saun klasycznych, w których przekaźnikiem ciepła jest gorące powietrze, w saunach infrared ciało ogrzewane jest przez promieniowanie podczerwone. Sauna infrared znacząco poprawia ukrwienie skóry. Promienie docierają do głębszych partii ciała, doskonale nagrzewając mięśnie i stawy.

Sauna to nie tylko relaks, ale tez dbanie o zdrowie i wygląd. Sauny odmładzają i hartują organizm. Sauny powinny jednak unikać osoby cierpiące na niewydolność serca, choroby wieńcowe i krążenia. Jeśli dokuczają nam różne dolegliwośći, przed wizytą w saunie warto skonsultować się z lekarzem lub skonsultować się z pracownikiem sauny. Podczas pobytu w saunie organizm wydala przez skórę ogromne ilości wody. Jej niedobór powinno się uzupełniać po wyjściu z sauny, najlepiej po ok. 20 minutach.

Źródło: www.artykuly.com.pl


[dodaj komentarz na forum]


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Gabinety masażu Internetowy spis gabinetów masażu w Polsce.

Gabinety masażu

Reh.e-Masaz.pl: Internetowy serwis rehabilitacyjny.

Rehabilitacja

ProWellness - Producent foteli z masażem.

Fotele z masażem Pro-Wellness


Blog masażysty - artykuły na temat masażu
Forum fizjoterapia - fizjoterapia, rehabilitacja


Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.