Internetowy spis hoteli spa w Polsce Spa.e-Masaz.pl

clock

Dzisiaj jest 20.10.2021 rok ,        godzina: 11:05 dudes     Dziś imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa           Dołącz do Spa.e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Sauna na zdrowie


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażuPolecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Sauna na zdrowie

Linki sponsorowane


Sauna to idealne miejsce do relaksu i odpoczynku. Ale posiada również funkcje zdrowotne. Sauna jest doskonałym sposobem połączenia relaksu i zadbania o dobre samopoczucie.

Sauna to niewielkie pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura i wysoka lub niska wilgotność. Pobyt w saunie przynosi niezwykle zbawienne skutki dla zdrowia. Organizm oczyszcza się z toksyn, poprawia się krążenie i wzrasta odporność organizmu na choroby. Skóra po zastosowaniu sauny lepiej chłonie odżywcze i nawilżające preparaty do pielęgnacji. Termolecznictwo miało swój początek już w czasach starożytnych. Ciepła woda w połączeniu z aromatycznymi olejkami i roślinami potrafiła zdziałać cuda. Pobyt w saunie to swoisty trening dla całego organizmu.

Sauna to nie tylko zdrowie fizyczne. Korzystanie z sauny ma również zbawienny wpływ na ludzką psychikę, uspokaja, pomaga się zrelaksować i zapomnieć o kłopotach dnia codziennego. Atmosfera sauny sprzyja wewnętrznemu wyciszeniu i odprężeniu. A wysoka temperatura wpływa na wydzielanie endorfin, zwanych hormonami szczęścia.

Choć sauna głównie bazuje na wysokiej temperaturze, to może ona osiągać zmienne wartości i tym samym w nieco odmienny sposób wpływać na ludzki organizm. Dlatego ze względu na różnice w poziomie temperatury i wilgotności oraz sposób oddziaływania na organizm, wyróżniamy różne rodzaje sauny:

* sauna sucha (fińska) - zapewnia temperaturę 60-120 st.C oraz niską wilgotność powietrza na poziomie 5-20%. Przebywająca w niej osoba szybko się poci, ale jednocześnie skóra bardzo szybko wysycha. Podczas wypoczynku w saunie powinno się wrobić co pewien czas kilkunastominutowe przerwy w celach ochłodzenia ciała. Głównym pożytkiem dla zdrowia jest oczyszczanie organizmu z toksyn oraz niepotrzebnych substancji. Sauna sucha wspomaga proces przemian metabolicznych i odchudzania.

* sauna parowa (rzymska) - kąpiel odbywa się w temperaturze około 40-50 st.C a powietrze ma wilgotność powyżej 80%. Wysoką wilgotność w saunie to zasługa generatora pary. Sauna wywołuje mocne pocenie, jednocześnie temperatura jest na tyle nieska, że nie powoduje dyskomfortu. Sauna parowa sprawdza się przy chorobach dróg oddechowych i dolegliwościach reumatycznych.

* sauna infrared (na podczerwień) - w przeciwieństwie do saun klasycznych, w których przekaźnikiem ciepła jest gorące powietrze, w saunach infrared ciało ogrzewane jest przez promieniowanie podczerwone. Sauna infrared znacząco poprawia ukrwienie skóry. Promienie docierają do głębszych partii ciała, doskonale nagrzewając mięśnie i stawy.

Sauna to nie tylko relaks, ale tez dbanie o zdrowie i wygląd. Sauny odmładzają i hartują organizm. Sauny powinny jednak unikać osoby cierpiące na niewydolność serca, choroby wieńcowe i krążenia. Jeśli dokuczają nam różne dolegliwośći, przed wizytą w saunie warto skonsultować się z lekarzem lub skonsultować się z pracownikiem sauny. Podczas pobytu w saunie organizm wydala przez skórę ogromne ilości wody. Jej niedobór powinno się uzupełniać po wyjściu z sauny, najlepiej po ok. 20 minutach.

Źródło: www.artykuly.com.pl


[dodaj komentarz na forum]


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Gabinety masażu Internetowy spis gabinetów masażu w Polsce.

Gabinety masażu

Reh.e-Masaz.pl: Internetowy serwis rehabilitacyjny.

Rehabilitacja

ProWellness - Producent foteli z masażem.

Fotele z masażem Pro-Wellness


Blog masażysty - artykuły na temat masażu
Forum fizjoterapia - fizjoterapia, rehabilitacja


Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.