Internetowy spis hoteli spa w Polsce Spa.e-Masaz.pl

clock

Dzisiaj jest 02.12.2023 rok ,        godzina: 20:43 dudes     Dziś imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny           Dołącz do Spa.e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Zagrożenia w spa 4 sposoby ich uniknięcia


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuPolecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Zagrożenia w spa 4 sposoby ich uniknięcia

Linki sponsorowane


SPA to bardzo modny sposób spędzania wolnego czasu. W założeniu ma leczyć, ale nie zawsze tak musi być.

Wyprawa do spa, może być bardzo relaksująca, oczyszczająca i odrywająca od trosk dnia codziennego.

Dobre spa powinno być wyposażone w wykwalifikowaną kadrę, z dużą wiedzą na temat zdrowia i urody, która fachowo odpowie na nurtujące nas pytania i odpowiedzialnie dobierze środki dostosowane do naszych unikalnych potrzeb. Niemniej jednak własna wiedza nigdy nie zaszkodzi i właśnie dla tego przyda nam się kilka uwag, o tym jakie zagrożenia mogą na nas czekać w spa.

Dobry ośrodek spa na pewno poinformuje nas o czyhających zagrożeniach, ale własna wiedza nie zaszkodzi.

Zawsze jest ryzyko, że któryś z wymienionych wyżej czynników zawiedzie, a my dostaniemy się w ręce nieodpowiedniej osoby.

Uważaj na zakażenia

Gorąca woda we wszelkiego rodzaju saunach (od suchych na parowych kończąc), jacuzzi i wszystkich innych miejsc gdzie występuje ciepło i wilgoć może zawierać w sobie groźne bakterie i nawet najczystsze, sprawdzone spa nie są w stanie zagwarantować całkowitej czystości wód. Przy każdym kontakcie skóry z wodą, czy to przy inhalacji, czy kąpieli, istnieje ryzyko zakażenia.

Manicur i pedicur to jedna z najpowszechniejszych atrakcji ośrodków odnowy biologicznej, niemniej jednak należy pamiętać, iż niesie ze sobą ryzyko zakażenia grzybicą lub bakteriami.

Spa nie dla wszystkich

Należy pamiętać, że niektórych rodzajów terapii nie wolno ze sobą łączyć. Wszelkiego rodzaju kuracje związane z podwyższoną temperaturą, jak np. sauna wpływają na podwyższenie ciśnienia krwi. Kobiety w ciąży powinny koniecznie skonsultować się z lekarzem przed jakimkolwiek zabiegiem w SPA.

Dobry ośrodek odnowy biologicznej na pewno poinformuje was o czyhających zagrożeniach, niemniej jednak zawsze dobrze wiedzieć co może was czekać.

Co możesz zrobić:

1. Staraj się poszerzać swoją wiedzę o własnym zdrowiu, oraz o niebezpieczeństwach z nim związanych.

2. Wybieraj spa o sprawdzonej marce i dobrych opiniach z wykwalifikowanym personelem. Zwracaj uwagę na posiadane licencje.

3. Unikaj golenia się w dniu zabiegów, zwracaj uwagę na dolegliwości skórne (nawet spalona promieniami słonecznymi skóra).

4. Zawsze tam gdzie to możliwe, noś ze sobą własny sprzęt i ubiór.

Źródło: http://ototrend.pl

[dodaj komentarz na forum]


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Gabinety masażu Internetowy spis gabinetów masażu w Polsce.

Gabinety masażu

Reh.e-Masaz.pl: Internetowy serwis rehabilitacyjny.

Rehabilitacja

ProWellness - Producent foteli z masażem.

Fotele z masażem Pro-Wellness


Blog masażysty - artykuły na temat masażu
Forum fizjoterapia - fizjoterapia, rehabilitacja


Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.